Практика за кордоном

Практика Стасенко Костянтина в Швейцарії 2018

   Я, Стасенко Костянтин, студент 32-Е групи ННІ ЕКТ, з 03.04.2018 по 31.07.2018 року проходив сільськогосподарську практику у Швейцарії на фермі «Зоренгоф» в селі Бьоцен у кантоні Ааргау, неподалік від міста Цюрих.

   Ферма на якій я проходив практику досить стара та має велику історію, адже нею займався ще прадід мого шефа. Жив я разом із сім’єю, для мене була виділена простора кімната з власним душем та туалетом.

   На фермі працювали всі члени сім’ї: шеф – Ханс Амслер, завжди займався справами у корівнику і працював у полі, його дружина Христина, іноді допомагала у корівнику, весь інший час займалася овочами та фруктами, старший син шефа Ханспетер займався виготовленням морозива. Батько шефа, якого також звати Ханс, займався виноградником та фруктовими садами, мама шефа – бабушка Хеді займалася справами у ресторані. Молодший син шефа та дві його доньки не працювали на фермі, але коли була потрібна їх допомога, вони залишали свої справи і допомагали нам. Під час завершення першого місяця моєї практики на ферму прибув ще один практикант з Бразилії, звати його Леандр, він мій ровесник, тому працювати нам було легше, цікавіше і, звичайно, веселіше. Тож доручення шефа ми виконували удвох.

   Наш розпорядок був таким: зранку, о 6.00 ми починали роботу у корівнику, потім за графіком ми мали сніданок та невелику паузу, після чого розпочиналася різноманітна робота, тобто, в період з початку квітня до кінця червня ми збирали спаржу, мили її, обрізали та пакували у ящики на продаж, щодня ми підготовлювали для продажу близько 400 кг спаржі, яка потім продавалася у великих супермаркетах.

   Коли завершився спаржевий сезон, одразу настав сезон збору черешні після якого почався сезон збору абрикосів та слив, і який продовжувався до кінця моєї практики. Окремо для мене шеф виділяв роботу на винограднику, якою я займався після обідньої перерви до вечора, робочий день закінчувався близько восьмої вечора.

   Весь свій вільний час я подорожував по країні або катався на велосипеді до сусідніх міст та сел.

   Для мене ця практика була дуже корисною з точки зору поліпшення навиків праці у сільському господарстві та володіння сільськогосподарською технікою, покращення знань з німецької мови. Під час практики я отримав та оволодів багатьма новими навиками у роботі.

Партнери

©2019 ННІ ЕКТ.

Search