Новини

Студенти ННІ ЕКТ в музейному комплексі КП Харківський метрополітен

18 жовтня 2017 р. студенти 3 та 4 курсів ННІ ЕКТ разом зі своїм куратором Гузенко В.В. відвідали музейний комплекс КП “Харківський метрополітен”.
В екскурсії брали участь 18 студентів: Бережний Сергій, Бугай Павло, Гапон Сергій, Гужин Микола, Дегтяр Андрій, Омельченко Віталій, Рюмшин Юрій, Солдатенко Катерина, Сорокин Євген (35-Е група) та Вихристюк Анатолій, Ганзюк Анна, Коломієць Владислав, Рудковський Артем, Мукогоренко Дмитро, Смєй Олександр, Шаленко Ярослав, Тузко Андрій, Трюхань Ігор (45-Е група).

Під час ознайомчого візиту фахівець музейного комплексу Олена Анатоліївна ознайомила студентів з історією Харківського метрополітену.

В музеї зберігається перша форма машиніста метро. За весь цей час вона практично не змінилася і схожа на сучасну, відмінністю є лише погони.

 

 

 

 

Також були показані різні засоби оплати за проїзд, які метрополітен бачив на своєму віці. Спочатку це були п'ятаки, потім монети, номіналом 15 копійок. У 90-х роках з'явилися жетони. Вони були різних кольорів: червоні, оранжеві, зелені і сині. Більш сучасний вид оплати, який буде поповнюватися - карти. Їх у музеї безліч.

Величезний інтерес у відвідувачів викликав макет депо. Він настільки чітко зроблений, що його можна вивчати довго. Видно тунелі, депо, потяги, рейки, ангари, є навіть кімнати відпочинку, де відпочивають машиністи.

 

 

До нашої групи, по проханню дирекції ННІ ЕКТ, був запрошений спеціаліст зі служби енергопостачання метрополітену, який проінформував по питанням: особливості роботи системи електропостачання метрополітену при можливих аварійних ситуаціях; електричні схеми надійного електропостачання; нова сучасна підстанція, яка експлуатується на станції Перемога; тяговий електропривод рухомого складу та інше.

Працівник музею із задоволенням розповіла цікаву історію про те, що під час будівництва станції "Південний вокзал" знайшли останки мамонта. Також у музеї зберігається прилад для гучних оголошень, ліхтар, відбійний молоток та багато іншого.

 

По завершенні екскурсії показали відеофільм (1975 року випуску) про роботу всього метрополітену протягом доби.

Всі присутні отримали значне задоволення та незабутні враження від побаченого.

Дирекція висловлює подяку куратору Гузенку Віталію Вікторовичу за гарну організацію екскурсії.

Корисна інформація

Партнери

©2022 ННІ ЕКТ.

Search