Новини

Знайомство із сучасними тенденціями розвитку культурно-мистецького простору міста Харкова

5 вересня 2017 р. студенти групи 44-Е в межах практичного заняття із дисципліни «Культурологія» під керівництвом викладача Ю. І. Марційчук ознайомилися з історико-культурними пам’ятками міста Харкова та відвідали Харківський обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва, галерею «АВЕК», інформаційно-виставковий центр «Бузок», галерею «Мистецтво Слобожанщини».

 

Спершу оглянули історичний центр міста. Побачили так званий «Бекетівський ряд» - будівлі колишніх банків, побудованих за проектами О. М. Бекетова. Колишня будівля Земельного банку, на наше превелике здивування, збереглась досить чудово. Пройшли до театру ім. Т. Г. Шевченка. Поряд з театром знаходиться прекрасний сквер «Театральний». Дуже сподобалося блукати вуличками міста.

У галереї «АВЕК» ми потрапили на виставку «Історія на клинку», де змогли побачити екземпляри холодної зброї, яка належала видатним історичним особистостям. Найбільш цінним експонатом є польський лицарський меч кінця XIV ст. Багато вказує на те, що він належав Спитку Мельштинському, володарю Подільського князівства, який загинув влітку 1399 р. в битві об'єднаної польсько-литовсько-руської армії з військами Золотої Орди на річці Ворскла. Середньовічні польські історики вважали Спитка справжнім героєм цього грандіозного бойовища. Меч знайдено на території Сумської області, якраз в тих місцях, де відбулася одна з найбільших битв XIV ст. в Східній Європі. На його ефесі зображений польський герб Леліва, до якого належав шляхетський рід Мельштинських. Історичний контекст і персоніфікація власника ставлять цей меч в один ряд з найбільш значущими зброярськими реліквіями в музейних зібраннях України. Окрім означеного артефакту, в експозиції було багато інших експонатів. Ми записали наші враження від побаченого в книзі відгуків галереї.

Цікавою зупинкою у нашій своєрідній екскурсії був інформаційно-виставковий центр «Бузок», де проходить фотовиставка  «Світ очима йогів. Індія». В експозиції представлені фото з Індії, які знайомлять нас з її архітектурою, освітою, релігією, традиціями.

Ми дуже гарно провели час, отримали позитивні враження та знання про культурно-мистецький простір сучасного Харкова. Сподіваємося на відкриття нового в наступних екскурсіях.

Студент 44Е Шаленко Ярослав 

Корисна інформація

Партнери

©2022 ННІ ЕКТ.

Search