Новини

Участь доцента кафедри ЕЕМ Дуднікова С. М. у заході «Вищі навчальні заклади – платформа для підготовки висококваліфікованих енергоаудиторів»

11 квітня 2019 року в НТУ України КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся захід «Вищі навчальні заклади – платформа для підготовки висококваліфікованих енергоаудиторів». Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ (S21) в Україні». Від ХНТУСГ ім. П. Василенка в цьому заході брав участь доцент Дудніков С. М.

   Реалізація цього проекту здійснюється в рамках співпраці між Урядами України та Німеччини на виконання угоди між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ Gmbll.

   У підготовці енергоаудиторів для України братимуть участь 34 провідні вітчизняні заклади вищої освіти.

   «Ринок енергоефективності України потребує 5-7 тисяч енергоаудиторів. Саме від їх лідерської позиції, компетентної і фахової роботи залежить успішність впровадження реформи енергоефективності в Україні. Масштаби цієї діяльності значні: починаючи від соціального і житлового сектору і закінчуючи транспортом, підприємствами енергетики і промисловістю. Також це гарна нагода для закладів вищої освіти залучити до співпраці бізнес, який сьогодні потребує сучасних технічних рішень з енергоефективності», – наголосив на церемонії відкриття урочистостей Віце-прем’єр міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

   Урочистою частиною зустрічі була церемонія представлення українських вишів – учасників програми співпраці, в ході якої очільники університетів ставили свої підписи на великому постері з мапою України та назвами їхніх навчальних закладів.

         Насамкінець відбулося обговорення конкретних аспектів підготовки енергоаудиторів і очікувань від університетів – учасників програми. Відбулися приємні практичні зустрічі з представником GIZ Денисенко Артуром, з яким Дудніков С.М. вже мав досвід співпраці по програмі UNIDO та з колегами із НТУУ КПІ Дешко В.І. та Шовкалюк Ю.В.

Проект з підготовки енергоаудиторів на базі закладів вищої освіти реалізується за підтримки Уряду Німеччини та GIZ. Програма співпраці передбачає розробку спеціалістами GIZ програми тренінгів для підготовки енергоаудиторів, проведення тренінгів для викладачів-енергоаудиторів і представників університетів (до 3 викладачів-енергоаудиторів з кожного ЗВО, у яких створено комісії з атестації енергоаудиторів). У подальшому викладачі-енергоаудитори, які закінчили тренінги GIZ, впроваджують аналогічні тренінги за підтримки GIZ на базі своїх університетів .

Корисна інформація

Партнери

©2022 ННІ ЕКТ.

Search